niedziela, 16 czerwca 2013

ART OF IMPROVISATION Creative Festival 21-23 czerwca 2013 / CK AGORA / Wrocław

ART OF IMPROVISATION Creative Festival 21-23 czerwca 2013 / CK AGORA / Wrocław

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to międzynarodowy, interdyscyplinarny projekt, poświęcony sztuce improwizowanej (głównie muzyce), podkreślający jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Festiwal prezentuje niezwykłych artystów, dla których kreatywność jest podstawą twórczego rozwoju. Wyjątkowość sztuk improwizowanych w połączeniu z talentem, kreacją, wiedzą i umiejętnościami zapraszanych artystów, tworzą znaczącą wartość. Skupiający się na muzyce projekt poszerza swoją formułę o działania performerskie, taneczne i teatralne oparte o improwizacje. Tym, co odróżnia festiwal od innych tego typu projektów jest fakt, że taką samą wagę przykłada się do prezentacji oraz promocji młodych, rozwijających się twórców, jak i uznanych artystów, stwarzając im przestrzeń do spotkania.


Już w czerwcu nowoczesne wnętrza CK AGORA staną się przestrzenią skupiającą najciekawsze zjawiska współczesnych sztuk improwizowanych. ART OF IMPROVISATION Creative Festival zaprezentuje nowatorskich muzyków, performerów, artystów posługujących się szeroko rozumianą improwizacją. Wśród gwiazd znajdą się m.in. jeden z najwspanialszych saksofonistów wszechczasów  Evan Parker w duecie z genialnym pianistą Agustí Fernándezem, charyzmatyczna wokalistka Saadet Türköz w towarzystwie Zlatko Kaučiča i Giovanniego Maiera, a także dwie wyjątkowe improwizatorki z Japonii: Aki Takase i Yui Kawaguchi. Niezwykle ważną częścią wydarzenia są KREACJE, prezentacje najbardziej utalentowanych młodych improwizatorów.

Podczas ART OF IMPROVISATION Creative Festival duży nacisk kładziony jest również na jego edukacyjny i integracyjny aspekt. Improwizacyjne Warsztaty Integracyjne poprowadzi niesłysząca perkusjonistka,  laureatka nagrody Grammy - Evelyn Glennie, a także  japońska tancerka i choreografka Yui Kawaguchi oraz  turecka wokalistka  Saadet  Türköz. Główną ideą warsztatów jest stworzenie wspólnej przestrzeni porozumienia artystycznego twórców niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz integracja obu grup.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM:

20 czerwca/czwartek/imprezy towarzyszące

14.00 INTERDYSCYPLINARNE WARSZTATY DLA DZIECI "IMPROWIZACJA W PROCESIE TWÓRCZYM" (wstęp wolny)
19.00 OTWARCIE INTERAKTYWNEJ WYSTAWY "METAMORFOZY" G.M.K  (wstęp wolny)

------------------------------------------------------
21 czerwca/piątek

10.00  IMPROWIZACYJNE WARSZTATY INTEGRACYJNE Z EVELYN GLENNIE  (otwarte dla publiczności)
18.00  KREACJE/PRZEGLĄD część 1 (wstęp wolny)
21.30  performance YUI KAWAGUCHI & AKI TAKASE  „CADENZA - DIE STADT IM KLAVIER V" (14/19 PLN)
23.30  JAM SESSION (wstęp wolny)

--------------------------------------------------------

22 czerwca/sobota

11.00  IMPROWIZACYJNE WARSZTATY INTEGRACYJNE Z YUI KAWAGUCHI (otwarte dla publiczności)
13.00  projekcja filmu „RISING TONES CROSS" (wstęp wolny)
15.00  projekcja filmu „TOUCH THE SOUND: A JOURNEY WITH EVELYN GLENNIE" (wstęp wolny)
17.00  KREACJE/PRZEGLĄD część 2 (wstęp wolny)
20.30  koncert POSTAREMCZAK/SZPURA/TOKAR/CIERLIŃSKI (11/15 PLN)
22.00  koncert SAADET TÜRKÖZ/GIOVANNI MAIER/ZLATKO KAUČIČ (14/19 PLN)
23.30  JAM SESSION (wstęp wolny)

----------------------------------------------------------

23 czerwca 2013/niedziela

13.00  IMPROWIZACYJNE WARSZTATY INTEGRACYJNE Z SAADET TÜRKÖZ (otwarte dla publiczności)
16.00  KREACJE/ZDERZENIA (wstęp wolny)
19.00  koncert MAŁGORZATA BOGUSZ & HYBRIDA CONCLUSIO (wstęp wolny)
20.30  koncert AGUSTÍ FERNÁNDEZ/EVAN PARKER (14/19 PLN)


KARNETY: 39/49 PLN
PRZEDSPRZEDAŻ: TICKETPRO/EMPIK/MEDIA MARKT/SATURN
SPRZEDAŻ PODCZAS FESTIWALU: CK AGORA

ORGANIZATOR: Centrum kultury AGORA, ul. Serbska 5a, 51- 111 Wrocław, 71 – 324 14 83, www.ckagora.pl

6 komentarzy:

 1. ''Wśród gwiazd znajdą się m.in. jeden z najwspanialszych saksofonistów wszechczasów Evan Parker'':))) Co byś polecił z jego dyskografii? Gustujesz w solach czy duetach? Pzdr

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie bądź taki surowy. Pewnie, że fanem nie jestem, czemu dałem już wyraz w recenzji z 2010 roku (http://impropozycja.blogspot.com/2010/09/evan-parker-barry-guy-paul-lytton-peter.html) ale z dyskografii Parkera da się przecież niejedno wygrzebać. Zawsze lubiłem Schlippenbach Trio w małych dawkach, a z ostatnich kooperacji Parkera podobał mi się duet z, występującym także na tym festiwalu, Zlatko Kaucicem. pozdro

  OdpowiedzUsuń
 3. ..to wszystko co piszesz jest adekwatne do naszych dialogów o Parkerze ale ni jak się ma do etykiety ''najwspanialszego saksofonisty wszechczasów''(?). Rozumiem jednak, że przy okazji festiwalu podkręciłeś Evanowi pozycję w saksofonowym topie co mogło spowodować np. większą publikę na festiwalu. I słusznie! Ps. jak widzisz uważnie śledzę Twoje jazzowe myśli i nic mi uwadze nie umknie. Poza tym mogłeś przecież zmienić zdanie na temat jego grania i wywindować go do pozycji swojego guru co byłoby przecież rzeczą zupełnie ludzką. Po to się muzyki słucha aby czasem też móc przewartościować niektóre sądy. Ileż to wykpionych melodii stało się po czasie ołtarzem,hm?.. Pzdr

  OdpowiedzUsuń
 4. Aaa, o to chodzi! To nie ja pisałem. Wkleiłem tylko skrócone promo festiwalu. Hehe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdybym to jednak ja pisał, osobiście etykietę "jeden z najwspanialszych" zamieniłbym na "jeden z najważniejszych". Lubię, nie lubię, wkład Parkera w muzykę saksofonową jest raczej niepodważalny.

  OdpowiedzUsuń
 6. ..oczywiście, że jest ''niepodważalny''. I ''jeden z najważniejszych'' również przynależy do niego. Ja też słuchałem przecież paru projektów z Evanem, byłem na kilku (a może dwóch? nie pamiętam dokładnie) koncertach z jego udziałem ale tak na prawdę nigdy nie zdarzyło mi się umrzeć z nadmiaru dźwiękowych wibracji jego saksofonu. To może i dobrze bo mogę czytać Twojego bloga. Niech umierają inni!..

  OdpowiedzUsuń